Exercises your Face!

Energize your life!

The more lifted, the more tightened and toned! Discover Face Yoga Energy!

GET STARTED TODAY

You can workout your face absolutely anywhere. Face Yoga Energy now fits into your life
– you can do a 10 minutes workout anywhere, anytime, using no equipment. It’s just you and your face.

WE ARE MORE THAN A FACIAL EXERCISES CONCEPT

Face Yoga Energy is all ages’ friendly practice.

30+ vjec

 • Buzë më të plota dhe voluminoze ( vëllim të rritur) pa injeksione;
 • Fitoni një fytyrë të ndritshme dhe rrezatuese;
 • Përmirësim i gjendjes së lëkurës (zvogëlim i poreve të lëkurës);
 • Mollëza të bukura & të ngritura pa përfshirë asnjë mbushës të jashtëm;
 • Rregullon posturën e fytyrës

40+ vjec

 • Redukton fryrjen dhe qeskat e errëta rreth syve tuaj;
 • Redukton ndjeshëm rrudhat dhe vijat e buzëqeshjes;
 • Rifitoni një pamjen të relaksuar, të freskët dhe plot shkëlqim;

50+ vjec

 • Redukton shenjat e plakjes në fytyrë dhe qafë;
 • Redukton rrudhat e ballit dhe linjat e buzëqeshjes;
 • Hiqni disa vite të mira nga fytyra juaj;UPCOMING EVENTS AND TRAININIGS, TALKS AND WEBINARS.

Become Younger, Fresher, Beautifully, YOU!

Face Yoga Energy is all ages’ friendly practice.


5-Day Yoga Wellness Workshop

We invite you to this special 5 days Yoga Wellness Workshop where our instructors will guide you through a restorative yoga practice, offer different styles of massage allowing you to sink deeper into the pose and release layers of tension.
 • List icons
 • His id tollit fabulas, eam et tamquam vituperatoribus, ex duo quaeque ceteros denique.
 • No nec prompta labores.
 • Iam et tamquam vituperatoribus, ex duo quaeque ceteros denique.
BUY NOW        LEARN MORE


sprouts-247


Why chose you Face Yoga Energy?

Every face tells a different story, and that’s why you’ll achieve even better results if you perform exercises that we uniquely
craft for your face form and gravitation type. Lift your face and reduce wrinkles!

Our Mission!

An summo homero expetendis mel. Ius iisque iracundia cu, duo eius mazim omnium in. In discere oportere cum, elit eloquentiam ex eam. Ei dicat scaevola duo. Et mea possim persecuti omittantur, cibo dicat molestie ea eos. Nec copiosae sapientem et, vivendum insolens in est, has timeam detraxit id. Delenit verterem scriptorem has in, nisl quodsi epicurei no sea, eam at magna vocibus offendit. Ei dicat scaevola duo. Et mea possim persecuti omittantur, cibo dicat molestie ea eos. Nec copiosae sapientem et, vivendum insolens in est, has timeam detraxit id.
Ei dicat scaevola duo. Et mea possim persecuti omittantur, cibo dicat molestie ea eos. Nec copiosae sapientem et, vivendum insolens in est, has timeam detraxit id. Delenit verterem scriptorem has in, nisl quodsi epicurei no sea, eam at magna vocibus offendit. Ei dicat scaevola duo. Et mea possim persecuti omittantur, cibo dicat molestie ea eos. Nec copiosae sapientem et, vivendum insolens in est, has timeam detraxit id
– Amy Z. Bruno
Co-owner and Yoga Instructor
http://www.example.com


face-45

An summo homero expetendis mel. Ius iisque iracundia cu, duo eius mazim omnium in. In discere oportere cum, elit eloquentiam ex eam. Ei dicat scaevola duo.

–Tyler D. Curtis

face-258

Et mea possim persecuti omittantur, cibo dicat molestie ea eos. Nec copiosae sapientem et, vivendum insolens in est, has timeam detraxit id.

–Tyler D. CurtisGET STARTED TODAY

You can workout your face absolutely anywhere. Face Yoga Energy now fits into your life
– you can do a 10 minutes workout anywhere, anytime, using no equipment. It’s just you and your face.


THE STORY OF FACEYOGAENERGY!

OUR MISSION

EXERCISE YOUR FACE! ENERGISE YOUR LIFE!

Në Face Yoga Energy, qëllimi i misionit tim është të ofroj shërbime profesionale në një atmosferë të relaksuar, e cila ju lejon të ndjeheni të sigurt për të folur për zonat tuaja të shqetësimit të fytyrë;
Për t’ju treguar mënyra të reja për të rinuar dhe tonifikuar fytyrën tuaj në mënyrë natyrale si dhe për t’ju bërë të ndjeheni të bukura dhe plot besim në vehte;
Për të mbërritur në zemrën dhe shpirtin tuaj, duke ju inkurajuar të ushqeni bukurinë tuaj të brendshme që do të reflektojë në fytyrën tuaj!

UNE E DUA ATE QE BEJ!

Një fytyrë e freskët?
A ju ka ndodhur të ndiheni të pasigurt dhe të pakënaqur pasi fytyrës tuaj po i humbet / i ka humbur shkëlqimi rinor? A ju ndodh të ndiheni të sikletosur dhe fshehni në cdo moment ballin tuaj prapa një baluke, apo mbuloni mjekrën e varur me një shall rreth qafës? A ju ndodh të mbani syze edhe në mjediset e brendëshmë për të fshehur sytë & qepallat e rëna?
Edhe unë kështu veproja dikur, derisa zbulova Metodën e Face Yogës.
Face Yoga përdor lëvizjet e muskujve të fytyrës, të shoqëruar me masazh të lehtë dhe frymëmarrje të vetëdijshme për të tonifikuar konturet, reduktuar rrudhat, përmirësuar teksturën e lëkurës dhe për të tonifikuar & skulpturuar fytyrën tuaj në mënyrë natyrale. Ajo zbut rrudhat, tonifikon sytë dhe qepallat e rëna, redukton rrathët poshtë syve, ngre lart mollëzat, redukton linjat e thella nasolabiale, tonifikon qafën dhe eliminon mjekrën e varur.
Më besoni! Vetëm disa minuta në ditë më kanë ndryshuar jetën plotësisht. Më kanë bërë të dukem më e re, më e freskët dhe rrezatuese, më rritën besimin në vetvete, më qetësuan dhe më mësuan ta dashuroj veten, fytyrën time dhe të bëhëm më e kujdesshme për të.

NJË PREKJE DASHURIE…

Një prekje dashurie mund të bëjë mrekulli.
Kalimi i kohës me njerëzit që na mbështesin, na mundëson të ndajmë dashurinë që po rizbulojmë në veten tonë. Një nga përbërësit më të rëndësishëm në proces për të rinuar dhe tonifikuar fytyrën tuaj është të mbushni plot shpirtin tuaj & t’i jepni energji jetës tuaj.
Filloni sot! Nuk është kurrë vonë!

… DHE JU A PËRCJELL JUVE KËTË DASHURI!

Ndihuni të fuqizuara. Besoni ne vete!
Pse funksionon Face Yoga kaq mirë?
Metoda është shumë e thjeshë, duhen vetëm 5- 11 minuta në ditë për të marrë rezultate shumë të mira.
Kjo metodë është shumë më efektive se kozmetika shumë e shtrenjtë kundër plakjes, sepse vepron direkt në muskujt e thellë të fytyrës.
A e kupton se keni bukurinë dhe rininë e fytyrës në duart tuaja?
Mësojeni që ekziston një metodë 100% natyrale, pa kosto dhe realizueshme kudo dhe kurdo, për të tonifikuar në mënyrë efektive fytyrën tuaj dhe për të reduktuar ndjeshëm shenjat e plakjes apo për të parandaluar shfaqjen e saj.

LAURA’S STORY

Unë jam Laura. Vitin e kaluar mbusha 50 vjeç. Gjithë jetën jam kujdesur për fytyrën time. Por rreth dhjetë vjet më parë kur po hyja në të 40-at e mija, vura re se po e humbja betejën me bukurinë dhe freskinë e fytyrës sime. Një rrudhë më shumë në sy, një qepallë e lodhur që kish nisur rënien, buzë të plakura dhe…..kaq më mjaftuan që të ngrija alarmet e mia brenda vetes. Dhe gjeta më pas rrugën më “të shkurtër” dhe me rezultate super të “shpejta“ dhe “optimiste”…..Një trajtim Botoxi dhe fillers!
Gjilpërat mbi buzë, ballë e qafë me rikthyen një rini mashtruese që nuk zgjati shumë. Tre – gjashtë muaj, dhe sërish e pashë veten të mundur nga rrudhat dhe nga lëkura e dikurshme që u rikthyen atje ku ishin, të pamëshirshme dhe përbuzëse ndaj çdo ndërhyrjeje të jashtme…..Ç’duhet të bëja? Të krijoja varësi ndaj tyre, apo të gjeja një alternativë më pak të kushtueshme dhe më shumë natyrale?! Ishin kohrat e nje drame të vërtetë të një gruaje në meso-moshe që kishte humbur çdo betejë me plakjen e fytyrës së saj, dikur të bukur dhe rrezatuese….
Deri sa tre vjet më parë në një nga udhëtimet e mia në Azi, rastësisht u bëra pjesë e një seminari mbi yogën e fytyrës. E regjistruar në një kurs 6 javor njoha një tjetër botë: ishte e thjeshtë, natyrale, kërkonte pak para, pak kohë për t’ju kushtuar, por shumë dashuri për veten: Çdo gjë përmblidhej në një grup ushtrimesh të thjeshta të muskujve të fytyrës, të masazhimit të tyre, të relaksimit si dhe një informacion të bollshëm mbi kujdesin natyral të fytyrës dhe të një jete të shëndetshme pranë natyrës.
Ndryshimet filluan të vinin ngadalë, me durim, përmes një rutine të përditshme ushtrimesh të thjeshta, por të duhura…, deri sa fillova të ndjej një ndryshim, një përmiresim të lehtë, por besimplotë dhe shpresëdhënes. Drita në fund të tunelit më në fund u duk! Po, po ….unë do t’ja dilja tani….dhe pse jo, këtë hobi tim të mos e ktheja në profesionin e endërrave, duke e shpërndarë drejt mijëra si-motrave të mia, grave dhe femrave që mbartn dramën e plakjes së fytyrës….
Pas thuajse 1 viti intensiv studimesh, në Janar 2019 u diplomova nga mjeshtrja japoneze, Fumiko Takatsku, krijuese e Face Yoga Method, si trainere e çertifikuar ndërkombëtare e Metodes së Face Yogës, me të drejtën për të dhënë kurse dhe mësime për nje fytyre të tonifikuar, të shëndetshme dhe plot shkëlqim.
Dhe sotjam këtu! Duke prekur frytet e mija në luftën kundër rrudhave dhe ofensivës së pamëshirshme të proçesit të plakjes. Qysh prej një viti, pas një kohe të gjatë, më në fund ndjehem mjaft mirë me portretin tim. Me vetem 11 minuta ushtrime çdo dite, me nje stil natyral jetese dhe zakone të shëndetshme të ushqyerit dhe të kujdesit ndaj fytyrës, tani, kur kthej kokën pas dhe kur shoh portretin tim në pasqyrë me vjen te them…
Po une munda! Ja dola dhe do të vijoj t’ia dal! Dhe ashtu si unë, edhe shumë gra të tjera që e duan veten e tyre, lëkurën e tyre dhe investojnë më të mirën dhe më të shëndetëshmen për veten, do t’ia dalin!